Promootiotoimikunta ja yhteystiedot

Tohtoripromootion kokonaisjärjestelyt:

Erikoissuunnittelija, ST, eversti (evp) Max Sjöblom
max.sjoblom@mil.fi / p. 0299 530106

Juhlamenojen ohjaaja,
Sotilasprofessori, everstiluutnantti Janne Mäkitalo
janne.m.makitalo@mil.fi / p. 0299 530502

Promootiotiedotus ja media:

Yhteiskuntasuhteiden ja kansainvälisten asioiden johtaja, everstiluutnantti Jari Rantala
jari.rantala@mil.fi / p. 0299 530700

Promootion kokonaisviestintä: promootion tiedotuspäällikkö Suvi Manelius
suvi.manelius@mil.fi / p. 0299 530121

Tilaisuuskohtaiset vastuuhenkilöt:

Miekanhiojaiset:

HTT Minna Branders
minna.branders@mil.fi / p. 0299 530471

Promootioakti:

Everstiluutnantti Janne Mäkitalo
janne.m.makitalo@mil.fi / p. 0299 530502

Majuri Juha Hollanti
juha.hollanti@mil.fi / p. 0299 530571

Promootiokulkue:

Everstiluutnantti Jari Rantala
jari.rantala@mil.fi / p. 0299 530700

Promootiojumalanpalvelus:

Sotilaspastori Markus Korpela
markus.korpela@mil.fi / p. 0299 530147

Seppeleenlasku:

Kadettikoulun johtaja, p. 0299 530200

Iltajuhla:

ST Johanna Anttonen
johanna.anttonen@mil.fi / p. 0299 530225

Kapteeni Riku Rosti
riku.rosti@mil.fi / p. 0299 530154

Erikoissuunnittelija, ST, eversti (evp) Max Sjöblom
max.sjoblom@mil.fi / p. 0299 530106

Promootiopurjehdus:

Komentaja Jyrki Ahonen
jyrki.ahonen@mil.fi / p. 0299 530438

Majuri Markus Kaartinen
markus.kaartinen@mil.fi / p. 0299 301810